ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4471445
*
nr 447 1445
Spegel
Oval, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 17:50:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 21:45:18
1
350 kr
21/1 19:54:57
2
200 kr
21/1 20:27:25
3
850 kr
21/1 21:49:49
4
500 kr
21/1 21:54:50
4
650 kr
22/1 10:45:10
4
800 kr
22/1 11:38:31
5
1.100 kr
22/1 11:47:07
4
1.100 kr
22/1 11:52:11
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 447 1445
Spegel
Oval, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 21:45:18 | 1 | 350 kr |
21/1 19:54:57 | 2 | 200 kr |
21/1 20:27:25 | 3 | 850 kr |
21/1 21:49:49 | 4 | 500 kr |
21/1 21:54:50 | 4 | 650 kr |
22/1 10:45:10 | 4 | 800 kr |
22/1 11:38:31 | 5 | 1.100 kr |
22/1 11:47:07 | 4 | 1.100 kr |
22/1 11:52:11 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23